Karpacz jako najchętniej odwiedzana destynacja turystyczna

Miejscowość Karpacz, która znajduje się w województwie dolnośląskim w Sudetach Zachodnich jest jedną z najchętniej odwiedzanych destynacji turystycznych położonych na południu Polski.

Karpacz jest jednym z ważniejszych ośrodków rekreacyjno-wypoczynkowych zlokalizowanych na południu Polski i niezaprzeczalnie należy do jednych z najpiękniejszych kurortów górskich ze względu na niepowtarzalne krajobrazy. Miasto to cieszy się powodzeniem wśród turystów zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Do największych atrakcji z pewnością należy około 100 kilometrów przeróżnych szlaków turystycznych, Karkonoski Park Narodowy, unikalne zabytki takie jak np. Kościół Wang, ciekawe muzea (np. Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Zabawek albo Dom Morgensterna) a także stoki i wyciągi narciarskie, tor saneczkowy oraz liczne korty tenisowe. Jednym z obowiązkowych punktów na liście atrakcji, których nie można przegapić będąc w Karpaczu jest oczywiście także Śnieżka (najwyższy szczyt Karkonoszy i zarazem również najwyższy szczyt Czech) oraz Dziki Wodospad, który znajduje się na rzece Łomnicy.

Karpacz jest także miejscem w którym odbywają się przeróżne imprezy sportowe (np. Bieg na Śnieżkę, Kontynentalny Puchar Świata B w Kombinacji Norweskiej lub Kolarski Wyścig na Śnieżkę), festiwale i eventy rozrywkowo-kultura -lne (np. Festyn Majowy lub Mistrzostwa Polski Dziennikarzy na Letnich Torach Saneczkowych . Rocznie odbywa się ich ponad 50.

Najważniejszym walorem Karpacza zdecydowanie jest jego wyjątkowa natura. Miasto niemal z każdej strony otoczone jest pasmem Karkonoszy, gdzie najwyższym szczytem jest Śnieżka. Często mówi się, że Karkonosze to „skandynawska przyroda w sercu Europy”, a to za sprawą występowania na tych terenach niezwykłych roślin, które znaleźć można naturalnie jedynie w Skandynawii. Miłośnicy pieszych wędrówek po górach mogą podziwiać nie tylko piękną szatę roślinną, ale i niezwykłe granitowe skałki, które są charakterystycznym elementem, dla tego pasma górskiego.

Warto także wspomnieć o tym, że Karpacz to nie tylko ośrodek rekreacyjno-sportowy, ale i pełni funkcje kurortu oraz uzdrowiska. Wiele osób wybiera się na wycieczkę w to miejsce aby wypocząć i powrócić do zdrowia. W Karpaczu znajdują się hotele uzdrowiskowe oraz centra rehabilitacyjne.