Ciekawe miejsca w stolicy Katalonii.

Barcelona, tętniąca życiem stolica Katalonii, to wspaniałe nadmorskie miasto, które szczyci się swoim pięknem i słonecznym stylem życia. Wspaniałe krajobrazy, zapierająca dech w piersiach architektura i wspaniałe atrakcje kulturalne sprawiają, że jest to atrakcyjne miejsce. Uroku dodaje oczywiście balsamiczny śródziemnomorski klimat.

Wakacje za granicą

Barcelona ma klimatyczną średniowieczną dzielnicę, Barri Gòtic, z niemal magiczną atmosferą starego świata, ale jest jeszcze bardziej znana ze swojej modernistycznej architektury. Antoni Gaudí pozostawił trwały ślad w Barcelonie swoimi awangardowymi surrealistycznymi budynkami; kilka z nich znajduje się na liście UNESCO.

Po całym zwiedzaniu turyści będą chcieli po prostu odpocząć i rozkoszować się radosną atmosferą miasta. Zwiedzający będą zachwyceni spacerami po La Rambla, gdzie przebywają miejscowi; opalanie się na piaszczystych plażach w pobliżu portu; i ociąganie się przy spokojnych posiłkach na tarasach na świeżym powietrzu.

Jednym z najlepszych sposobów odkrywania Barcelony jest wędrówka bez celu i natknięcie się na ukryte boczne uliczki z małymi kawiarniami lub zatrzymanie się, aby zrelaksować się na spokojnych miejskich placach, gdzie uliczni muzycy brzdąkają na hiszpańskich gitarach. Wspaniałe niespodzianki obfitują na każdym kroku. Barcelona ciekawe miejsca, których nie możesz przegapić:

Basílica de la Sagrada Família

Basílica de la Sagrada Família znajduje się w północnej części miasta, dominując nad jego otoczeniem dzięki 18 wrzecionowatym wieżom wznoszącym się wysoko nad wszystkimi innymi budynkami. Jeden z najbardziej niekonwencjonalnych kościołów w Europie, ten niesamowity zabytek został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Barri Gòtic (Dzielnica Gotycka)

Od 2000 lat Dzielnica Gotycka jest duchowym i świeckim centrum miasta. Nadal znajdują się tu relikty starożytnych rzymskich budowli, ale średniowiecze najlepiej reprezentują zabytki zapakowane w tę dzielnicę.

Casa Milà (La Pedrera)

W dzielnicy Eixample przy eleganckim bulwarze Passeig de Gràcia, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Casa Milà jest najsłynniejszym świeckim budynkiem Antoniego Gaudiego. Casa Milà jest również pieszczotliwie nazywana „La Pedrera”, co oznacza „Kamieniołom”, ponieważ budynek przypomina otwarty kamieniołom.

La Rambla: centrum społecznościowe Barcelony

Serce życia towarzyskiego Barcelony znajduje się na La Rambla, szerokiej, ocienionej drzewami alei, która dzieli Stare Miasto na dwie części. La Rambla rozciąga się od Plaça de Catalunya, gdzie stoi piękny romański klasztor Santa Anna z XII wieku, aż do portu. Na tej ulicy znajdują się rozległe chodniki dla pieszych, wzdłuż których znajdują się sklepy, restauracje i kawiarnie na świeżym powietrzu, co czyni ją jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań w mieście.