Ateny – co warto zwiedzić?

Ateny to stolica w Grecji, a zarazem jedno z największych miast. Ów miasto jest w stanie się poszczycić bogatą historią, jak i długą. Historia Aten, jak i samej Grecji sięgają już czasów starożytnych, przez to jest tu wiele zabytków i budowli z tamtej epoki. Kultura, jak i same zabytki zachęcają do odwiedzenia owego miasta i kraju. Jednak co warto zobaczyć w stolicy Grecji? Ateny atrakcje turystyczne

  • Zespół architektoniczny Akropolu.Jest to tak naprawdę jedno z najbardziej popularnych miejsc i najbardziej oblegane przez turystów z innych krajów. Jednak nie sposób nie odwiedzić tego miejsca podczas pobytu w Grecji. Akropol to są, górujące nad miastem wzgórze, a to jest, symbol owego kraju.
  • Grecka agora.Agora jest to starożytny rynek, przy którym zostało zbudowane życie mieszkańców miasta. Obecnie znajduje się tam dorycka świątynia.
  • Plaka.Jedna z najstarszych dzielnic Aten to Platka. Mnóstwo wąskich liczek jest zamknięta dla samochodów. Dlatego, warto udać się tam udać na piechotę. Miejsce słynie z cennych starożytnych, jak i tych trochę nowszych zabytków. Takich jak:
  • Wieża Wiatrów.
  • Maczet Zdobywców.Wiele więcej owa ulica posiada, zabytków warto, więc zarezerwować sobie trochę czasu i przejść się po tej ulicy.
  • Świątynia Zeusa Olimpijskiego a też Łuk Hadriana.Świątynia ta została dokończona już w 131 roku naszej ery. Jest, to postawiona Świątynia za panowania cesarza Hadriana świątynia jest, bardzo niezwykłą budowlą. Obecnie pozostały z niej już tylko ruiny, lecz nadal wzbudza ogromny podziw wśród odwiedzających ją turystów.
  • Anafiotika.Jest to kolejna starsza dzielnica z Aten, która cieszy się cennymi zabytkami, jak i odwiedzającymi ją turystami. Na owej dzielnicy stoi między innymi kościół, który jest jeden z najważniejszych zabytków Grecji.
  • Muzeum Archeologii.Największe w całej Grecji muzeum, a także jednym z największych na świecie ów zbiorów zabytków z archeologii. Wciąż jest uważane za jedno z 10 najważniejszych takich muzeów na świecie. Dlatego, też warto odwiedzić ów muzeum.

Podsumowanie

Wiele z tych atrakcji to tylko garstka co można zobaczyć w Atenach mieście Bogów. Są one najbardziej popularne i odwiedzające miejsca przez turystów. Dlatego, też warto zapisać je na listę do zobaczenia, podczas wizyty w Grecji. Warto też pamiętać, że nie wszędzie dostaniesz się samochodem. Dlatego, też warto zwiedzić ów miasto na piechotę i jego zabytkowych ulic, które naprawdę są godne polecenia spacerów.