Jeden dzień w Tokio

Tokio – stolica Japonii i największe miasto na całym świecie, ile ma mieszkańców?
Szacuje się, że jest to około 38 milina mieszkańców, co jest na pewno nie małym wynikiem.
Tokio to z pewnością piękne miasto, tak samo jak cała Japonia, jednak jeśli na pobyt w Tokio mamy tylko jeden dzień to co tam możemy zwiedzić?
Na pewno Tokio w jeden dzień to nie jest łatwe zadanie, jednak nie jest też nie możliwe.
Naszą “wycieczkę” zaczniemy od miejsc jakie na pewno warto odwiedzić, będąc w tej ogromnej metropolii.

Atrakcje Tokio

Meiji Jingu

Na miejscu pierwszym naszych atrakcji mamy Meiji Jingu czyli znane w całej Japonii sanktuarium.
Po śmierci cesarza w 1912 roku parlament japoński – przy silnym poparciu społeczeństwa – przyjął uchwałę o zbudowaniu chramu shintō, upamiętniającego jego rolę w modernizacji Japonii . Wybrano teren, który obecnie przylega do parku Yoyogi i dzielnicy Harajuku.
Budowa świątyni była projektem narodowym, z udziałem ochotników młodzieżowych i stowarzyszeń obywatelskich z całego kraju. Przekazano w darowiźnie 100 tys. drzew z całej Japonii, co stworzyło kompleks leśny w centrum miasta.
Większość kompleksu została spalona w czasie nalotów podczas II wojny światowej w 1945, ale las przetrwał. Dzięki pomocy społeczeństwa chram przywrócono do jego pierwotnej świetności w 1958 roku.
Obecnie w tym miejscu możemy zobaczyć tradycyjne uroczystości ślubne shinto.

Wieża Skytree

Tokyo Skytree – wieża telewizyjna i widokowa w tokijskiej dzielnicy Sumida w Japonii.
W 2010 roku została najwyższą budowlą w Tokio, a w marcu 2011 roku, po osiągnięciu swojej docelowej wysokości 634 metrów, stała się najwyższą wieżą na świecie, przewyższając Canton Tower oraz drugą najwyższą budowlą na świecie po Burdż Chalifa .
Budowa zakończyła się 29 lutego 2012, a uroczyste otwarcie odbyło się 22 maja 2012.
Rozpościera się stąd 360-stopniowa panorama obejmująca pobliskie dzielnice w tym Asakusę.
W pobliżu wieży znajduje się wiele atrakcji, między innymi Sumida Aquarium czy Koume Children’s Park, na podnóżach tego ogromnego budynku mieści się centrum handlowe, więc to jest kolejna dodatkowa atrakcja, zwłaszcza dla miłośników zakupów.

Skrzyżowanie przed dworcem Shibuya

Te słynne skrzyżowanie przed dworcem Shibuya jest znane już chyba na całym świecie, wiele scen ze światowych filmów było kręcone właśnie na tym skrzyżowaniu, jednym z takich przykładów może być choćby “Szybcy i Wściekli: Tokio Drift”

Wieża Tokio Tower

Tokyo Tower czyli wieża telewizyjno-radiowa znajdująca się w parku Shiba czyli jednym z najstarszych parków w Japonii, w dzielnicy Minato, budowa wieży zakończyła się w 1958.
Wieża ma 333 metrów wysokości.

Jedzenie

Poza samymi atrakcjami ważne jest jeszcze jedzenie i takowe również trzeba odwiedzić i zasmakować będąc w kraju kwitnącej wiśni, jednak czego możemy zasmakować będąc w Tokio?
Możliwości jest wiele, ponieważ możemy skosztować chociażby słynne na cały świat Sushi, które jest podawanie absolutnie wszędzie, jest to tradycyjne japońskie danie, jednak bardzo się różni od tego jakie my możemy skosztować w wielu polskich restauracjach.
Warto wiedzieć, że prawdziwe Sushi to danie z gotowanego ryżu, zaprawionego ryżowym octem, oraz przeróżnych dodatków, takich jak owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów.

Poza Sushi warto skosztować Ramen czyli zupa z makaronem, jest to również popularna potrawa w kraju wschodzącego słońca, dlatego będąc na mieście, dobrze jest udać się na taki niecodzienny obiad.

Jednak będąc w Tokio nie możemy zapomnieć oczywiście o pamiątkach, jednak jakie pamiątki wybrać będąc w stolicy Japonii?
Bardzo dobrym rozwiązaniem, będzie Manga, czyli komiks, obraz, rysunek, szkic, karykatura. Współcześnie używane poza Japonią oznacza japoński komiks.
Manga jest drukowana głównie w czerni i bieli, nie licząc okładek i ewentualnie kilku pierwszych stron.

Poza mangą w razie możliwości warto udać się na Akihabara jest to dzielnica stricte pamiątkowa, na której możemy kupić przeróżne pamiątki, związane właśnie z Tokio.