Jak skutecznie schudnąć?

Diety cud i kupowanie karnetów na siłownie, to w Twoim przypadku regularne działanie, aby schudnąć? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, to koniecznie powinnaś zmienić nastawienie. Zamiast postów czy wymyślnych diet warto po prostu zacząć się zdrowo odżywiać i zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nie musisz dźwigać ciężarów i biegać godzinami na bieżni, możesz codziennie wchodzić do domu po schodach zamiast wybierać windę, albo pójść do pracy pieszo, a nie jechać do niej samochodem. Małe kroki robią ogromną różnicę.

Nie mam motywacji do chudnięcia. Co zrobić?

Jeśli popadłaś w marazm i trudno jest Ci znaleźć chęć do ćwiczeń i zdrowego jedzenia, to spróbuj wybrać się na wczasy odchudzające. Na tego typu wyjeździe dowiesz się jak prawidłowo się odżywiać, a także będziesz przez co najmniej kilka dni jeść zdrowo i codziennie ćwiczyć. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie walki ze zbędnymi kilogramami, niż spotkanie z innymi uczestnikami, którzy zmagają się z tymi samymi problemami. W dodatku profesjonalni dietetycy oraz trenerzy personalni będą na wyciągnięcie ręki, aby służyć Ci wsparciem w momentach kryzysu i zawahania. Wbrew pozorom odchudzanie to bardzo żmudny i skomplikowany proces, więc dobrze jest mieć chociaż na początku mentalne wsparcie. Z ludźmi poznanymi na takich wczasach można nawiązać długotrwałe relacje i po powrocie do domu wzajemnie mobilizować się na przykład przez media społecznościowe czy telefonicznie.

Ile kosztują wczasy odchudzające?

Cena turnusu zależy od wielu czynników. Między innymi od:

  • miejsca, w którym odbywają się wczasy,
  • długości trwania turnusu,
  • ilości zajęć sportowych,
  • wyżywienia,
  • rodzaju zabiegów dodatkowych np. masaży ujędrniających ciało,
  • opieki lekarskiej w trakcie turnusu.

Średnio dwutygodniowe wczasy kosztują 3 tysiące złotych. W czasie ich trwania kuracjusz może liczyć na codzienne wyżywienie, spotkania z dietetykiem, lekarzem i fizjoterapeutą. Wyjazdy na basen oraz wstęp do takich atrakcji jak na przykład grota solna. W większości przypadków zabiegi takie jak masaż wyszczuplający czy drenaż limfatyczny są dodatkowo płatne. W celu integracji uczestników podczas turnusów są organizowane wieczorki tematyczne oraz warsztaty. Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Cały czas powinien tez być dostęp do siłowni. Wiele firm, które organizują tego typu wczasy daje na swojej stronie kod rabatowy, który można wykorzystać podczas zamawiania wczasów, aby nieco obniżyć koszty.

Dla kogo są wczasy odchudzające?

Z tego typu wypoczynku mogą skorzystać osoby, które od dłuższego czasu borykają się z nadwagą lub otyłością. Zarówno młodzi ludzie, jak i osoby starsze mogą pojechać, wypocząć, a przy okazji nieco schudnąć i wyrobić w sobie zdrowe nawyki. Nieważne czy chorujesz na cukrzycę, nadciśnienie czy jesteś zupełnie zdrową osobą, jeśli mierzysz się z problemem nadmiaru kilogramów, to powinieneś choć raz skorzystać z tego typu usługi, aby Twoja motywacja do chudnięcia była jeszcze większa.