Czy można tanio zwiedzić świat?

Większość osób chęć do podróżowania i odkrywania nowych zakątków świata me we krwi. Lubimy zdobywać górskie szczyty, patrzeć na przepiękne zachody słońca nad oceanem czy przemierzać Saharę. Ciekawość jest tym co od wieków kieruje człowiekiem i prowadzi do odkrywania nowych, cudownych zakątków globu. Jednak nie zawsze chcieć znaczy móc, a zdecydowana część ludzi jest ograniczona funduszami i nie może sobie pozwolić na drogie, zagraniczne wycieczki. Na szczęście nie zawsze podróże muszą wiązać się z ogromnymi kosztami.

Jak tanio podróżować?

Istnieje wiele opcji, aby zwiedzić świat i nie zbankrutować! Sporo osób czyta blogi podróżnicze i w ten sposób dowiadują się jak można niewielkim kosztem wyjechać do Budapesztu czy Wiednia. Jedną z ciekawych opcji jest szukanie lotniczych okazji. Okazuje się, że linie lotnicze robią spore przeceny i to nie tylko na przeloty w obrębie Europy. Tanie bilety lotnicze można wyszukać za pomocą specjalnych stron internetowych. Oprócz tego blogerzy informują swoich czytelników o najnowszych promocjach. Pula takich biletów jest zwykle dość ograniczona, więc niektórzy nawet kilka razy dziennie “polują” na przepustkę do wybranego zakątka świata. O jakich kwotach mówimy? Bilet do Budapesztu w obie strony na weekendowy wypad, to w regularnej cenie około kilkaset złotych. Natomiast w promocyjnej cenie można kupić go nawet za kilkadziesiąt złotych. Różnica jest ogromna, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na kolejną podróż!

Gdzie znaleźć tani nocleg?

Okazuje się, że cena biletów to nie jedyna przeszkoda w podróżowaniu. Po opuszczeniu lotniska trzeba gdzieś zostawić rzeczy, a po zwiedzaniu móc odpocząć. Nieodłącznym elementem każdej wyprawy jest znalezienie miejsca noclegowego. Warto o to zadbać jeszcze przed znalezieniem się w obcym kraju, aby nie okazało się, że po przylocie nic nie znajdziemy. Istnieje sporo grup w mediach społecznościowych, które zrzeszają podróżników. Dzięki takim miejscom można znaleźć osoby, które za darmo oferują nocleg w swoim własnym dom -u. W zamian za to, kiedy one gdzieś się udają liczą na rewanż. Taka okazja pozwala zaoszczędzić kolejne kilkaset złotych, szczególnie w miejscach atrakcyjnych turystycznie.

Gdzie tanio zjeść?

Tanie loty i nocleg to jeszcze nie wszystko w trakcie podróży. Ważny jest też prowiant oraz znalezienie tanich obiadów. Z kraju można wziąć ze sobą zupki chińskie, wafle ryżowe i słodycze, aby mieć co zjeść w razie gdyby przekąski na miejscu okazały się dość drogie. Natomiast w kwestii obiadów można polegać na blogerach. Podróżnicy zwykle nie jadają w najlepszych i najdroższych restauracjach, więc ich polecenia dotyczą kameralnych knajpek, które oferują dobre jedzenie w rozsądnych cenach.

Jak widać można podróżować nawet nie mając kilkunastu tysięcy złotych na koncie. Wystarczy trochę kreatywności, odwagi i wyszukanie odpowiednich informacji, a niemal każdy zakątek świata stanie przed Tobą otworem. Dlatego zamiast tworzyć kolejne wymówki, spakuj walizkę i wyruszaj w podróż.