Co zobaczyć na Ukrainie?

Ukraina to piękny i dumny kraj, który może pochwalić się ciekawym położeniem geograficznym i niezwykle bogatą kulturą. Ukraina może zaoferować wiele miejsc do odwiedzenia dla najbardziej doświadczonych podróżników. Ośrodki narciarskie na zachodzie i dziewicze plaże na południu, nowoczesne miasta i tradycyjne wioski, dobrze zachowane relikty historyczne i pomniki przyrody w całym tym rozległym kraju są warte odwiedzenia, aby przeżyć niezapomniane wrażenia z podróży. Zatem co warto zobaczyć na Ukrainie? Krótka historia.

Punkt pierwszy. Park Przyrody Podilskie Towtry znajduje się w prowincji Obwód Chmielnicki na zachodniej Ukrainie. Park został utworzony 27 lipca 1996 roku w celu zachowania i ochrony naturalnego krajobrazu tego obszaru. Istnieje 1700 rodzajów przedstawicieli flory i 217 różnych rodzajów przedstawicieli fauny. Narodowy Park Przyrody Podilskie Towtry to największy rezerwat przyrody na Ukrainie.
Czarnohora to najwyższe pasmo górskie zachodniej Ukrainy, położone na pograniczu obwodów Zakarpackiego i Iwano-Frankowskiego. Jest ona szczególnie piękne w czasach, gdy zbocza pasma pokrywa kwitnący rododendron. Dzembronya to mała wioska położona na stromych zboczach grzbietu Czarnohory, w pobliżu granicy z Rumunią. Jest to kolejny popularny cel podróży w rejonie Czarnohory. Populacja Dzembronia to tylko około 250 osób. Jest to najwyżej położona wieś na Ukrainie i prawdopodobnie jedna z najbardziej malowniczych.
Wyspa Dharylhach jest często nazywana ukraińskimi Malediwami. Ten piękny pas ziemi znajduje się w regionie Chersoniu i ze względu na swoje odległe położenie pozostaje dość pusty nawet w szczycie sezonu letniego.
Kanion Dniestru rozciąga się wzdłuż trzech regionów zachodniej Ukrainy. Dniestr jest często określany jako jedna z najpiękniejszych europejskich rzek i słusznie. Nazywany jednym z 7 największych cudów przyrody Ukrainy.
Różowe Jezioro na znajduje się we wsi Grygorivka w obwodzie chersońskim na Ukrainie. Miejscowi nazywają to jezioro ukraińskim Morzem Martwym. To prawdziwy cud natury, ponieważ wody jeziora mają delikatny różowy kolor. Zawartość soli morskiej w wodzie sięga 35%. Uważa się, że wody te, bogate w siarkę i szereg innych minerałów, mają nieskończone korzyści zdrowotne i upiększające. Jest to również popularny kierunek letni dla wielu Ukraińców.