Kamperem przez Islandię

Islandia, dla niektórych koniec świata, z całą pewnością jeden z krańców Europy, to kraj, który znany jest z niewielkiej ilości mieszkańców, niewielu budynków i dróg. Jak więc podróżować po Islandii, by móc ją zwiedzić i na własne oczy zobaczyć cuda natury, jakie można na niej znaleźć?
Najlepszym wyborem jest wynajem kampera, który jedynie ułatwi całą wyprawę.

Podróż po Islandii

Islandia to kraj odległy, który też wciąż stanowi miejsce, gdzie rządzi natura, a człowiek zdaje się być gościem. Dość surowy krajobraz, brak roślinności, do której Polacy są przyzwyczajeni, sprawia, że podróż po tym kraju musi być przemyślana i najlepiej z góry zaplanowana, gdyż nie ma możliwości korzystania z komunikacji miejskiej. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie pojazdu dla siebie.

Usługą, jaką jest wynajem kamperów Islandia przyciągnęła do siebie turystów, którzy zdecydowali się ją zwiedzić. Jaki jest koszt, który należy ponieść, by z niej skorzystać? Ceny za wynajem zaczynają się od 129 euro. Można wybrać kamper lub też mini kamper i nim podróżować. Wyposażone są one w łóżka oraz mini kuchnię z palnikiem gazowym oraz potrzebnymi przedmiotami jak sztućce, talerze, et cetera. Turyści mają również możliwość wypożyczyć grill, stół z krzesłami, lodówkę, śpiwory, a nawet gitarę, jeżeli chce się z jej pomocą umilać przyjemne noce pod morzem widocznym gwiazd.

Jak wypożyczyć samochód kamper

Wiedząc, że będzie się wynajmować kampera podczas pobytu na Islandii, wszelkie formalności można rozpocząć, będąc jeszcze w Polsce. Pomocne będą strony, które oferują przejście przez takie kroki, jak wybór terminu, zaznaczenie ilości osób, które będą podróżować po Islandii, wieku kierowcy i gdzie mieszka osoba wynajmująca kamper. Można na nich znaleźć pojazdy spełniające kryteria, istnieje możliwość wybrania tego, który najbardziej będzie odpowiadał i spełniał wymagania.

Podczas podróżowania przez Islandię, które ma charakter turystyczny, honorowane jest polskie prawo jazdy – do czasu sześciu miesięcy.