Jak ubierają się kobiety w różnych częściach świata?

Każdy kontynent, a nawet kraje różnią się od siebie pod względem religii, zwyczajów, ustroju politycznego oraz stylu życia mieszkańców. Bardzo interesującym tematem jest ubiór kobiet w różnych częściach świata. Mnogość barw, krojów, a także zasad, którymi rządzi się moda w poszczególnych miejscach jest zaskakująca.

Jak ubierają się Europejki?

Kobiety w Europie nie muszą zakrywać części ciała i nikt nie nakazuje im jak powinny się ubierać. Młodsze panie wybierają nieformalne stroje typu T-shirt, jeansy i trampki. To zestawienie zobaczymy wśród młodych dziewczyn w większości krajów Europy. Starsze przedstawicielki płci pięknej stawiają na elegancję w dobrym stylu. W ich przypadku strój w dużej mierze zależy od okazji, ale na co dzień przeważają połączenia spodni z koszulami i żakietami, a latem zwiewne sukienki. Europejki nie boją się kolorów, ani nowych fasonów. Wiele pań odważnie odsłania części ciała. Oczywiście są osoby, które krytykują taką odwagę, ale nie ma żadnych, oficjalnych zakazów.

Azjatki – jaki mają styl?

Zdecydowana większość pań zamieszkujących duże metropolie w Azji ubiera się dość podobnie do europejskich standardów. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że w ich stylu przeważa minimalizm. Ostatnio na ulicach Tokio zaczął przybierać na sile trend vintage. Oczywiście zdarzają się w Azji panie, które ubierają się dość nietypowo i oryginalnie. Jednak ich odsetek jest taki sam jak w Europie.

Muzułmanki, czyli co noszą panie na Bliskim Wschodzie?

Hidżab jest najpopularniejszym elementem stroju Arabek. Chusta zakrywa włosy, a czasami również część twarzy. Popularne są również burki oraz abaje. Strój muzułmanek ma je ochronić przed pożądliwym wzrokiem płci przeciwnej. W tej kulturze kobieta nie powinna odsłaniać biustu, ani nóg, jej uroda powinna być ukryta. Ubrania są tak skrojone, aby nie podkreślały kobiecych kształtów. Europejkom wydaje się, że muzułmanki są pokrzywdzone, ponieważ nie mogą ubierać się tak jak kobiety na Zachodzie. W rzeczywistości kobiety Islamu są bardzo religijne i większość z nich nie odczuwa noszenia abaj czy burek jako kary, a wręcz przeciwnie cieszą się, że mogą ochronić swoją prywatność.

Każda przedstawicielka płci pięknej ma prawo ubierać się tak jak tego pragnie. Nikt nie powinien narzucać kobietom ich stylu bycia, ani komentować tego jak się ubierają. Lifestyle w Europie jest zupełnie inny niż na Bliskim Wschodzie, ale to nie oznacza, że któraś z pań jest gorsza od innych. Niestety najczęściej to właśnie kobiety niewybrednie komentują wygląd innych pań. Jedne robią to z zazdrości, a drugie uważają się za lepsze, bo na przykład więcej zarabiają. Najlepiej, jeśli chcesz powiedzieć o drugiej osobie coś niemiłego, to wcale się na jej temat nie wypowiadać. Najgorzej sytuacja wygląda w internecie, gdzie pod zdjęciami gwiazd, ale również i zwykłych osób zawsze roi się od bardzo przykrych komentarzy. Osoby siedzące przed komputerem myślą, że są bezkarne i mogą komentować styl i wygląd innych nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. Prawda jest taka, że nikt w internecie nie jest anonimowy, więc zanim zrobi się komuś przykrość lepiej zastanowić się kilka razy.